סגנון החיים – איך הוא משתקף על עור הפנים שלך?

אורח החיים משפיע מאוד לא רק על הבריאות הנפשית והפיזית שלכם, אלא גם על מראה העור ואיכותו. לעומת אורח חיים בריא שמביא לעור זוהר וצעיר, אורח חיים לא בריא מוביל לעור עמום ופגום שמתקמט ומזדקן מהר יותר.

קשה אולי להבין זאת אבל לא מעט אנשים בוחרים באורח חיים ובהרגלים לא בריאים. במקרים רבים, בחירות אלה נעשות שלא בכוונה, אבל בסופו של דבר הן משפיעות גם על מראה העור. כלומר, אם אתם בזוגיות לא טובה שגורמת למתחים רבים ואף לחרדות, כדאי להזדרז ולהיעזר בטיפול ייעוץ זוגי. מטפל מקצועי יעזור לכם לשפר את הזוגיות שלכם, ואגב כך גם יאפשר לכם לשמור גם על עור פנים צעיר ורענן.

אם מסיבה כלשהי אין באפשרותכם לשנות את אורח החיים, השקעה במוצרי טיפוח איכותיים או קבלת טיפולי פנים מקצועיים לחידוש העור, הן אופציות טוב. ולאחר שאמרנו זאת, בכול זאת נסו לאמץ אורח חיים בריא יותר, בכול פעם שזה אפשרי.

סקרניים לדעת איך הבחירות באורח החיים משפיעות על העור שלכם? המשיכו לקרוא!

תחלופת תאי העור

פעילות גופנית מציעה יתרונות בריאותיים רבים בנוסף לשמירה על הכושר. אחד היתרונות הללו הוא שמירה על תחלופה טובה של תאי העור. פעילות גופנית נכונה יכולה: 

  • לתקן עור פגום
  • להגביר את זרימת הדם
  • להגביר את ספיגת החמצן
  • ולסייע בחידוש התאים

לשילוב בין חוסר פעילות גופנית לבין תזונה עשירה במזונות סוכריים יש השפעה הפוכה! כי כשהגוף מתחיל לצבור שומן זה מקהה את העור, מגביר את הפצעונים ומונע מהגוף לייצר קולגן באופן סדיר.

רמות מתח גבוהות

כאמור, חיים מלאי מתח לא רק מזיקים לבריאות הנפשית אלא גם לעור שלכם. אורח חיים שמאופיין במתחים רבים עלול להוביל לחוסר איזון הורמונלי שמצדו משחרר עודפי קורטיזול.

ומה עושה הקורטיזול? המון! הוא מעודד את ייצור השומנים בעור שסותמים את נקבוביות העור, מה שמגביר את בעיות האקנה. מצבים שכאלה עלולים לגרום לפגעי עור שונים, כולל אקזמה או פסוריאזיס. אם אתם חיים במתח ולא רוצים לאבד את מראה העור הצעיר והרענן שלכם, טיפול בחרדות ומתחים עשוי להיות הדרך המתאימה להשגת שתי ציפורים במכה אחת: רוגע נפשי ועור נפלא!

נזקי שמש והזדקנות מוקדמת

ההרגל הכי לא בריא הוא יציאה החוצה בלי קרם הגנה מפני קרני ה-UV של השמש. אמנם, אנשים עדיין מאמינים שחשיפה מועטה לשמש טובה לעור ולא מובילה לנזקים, אבל במציאות היא הורסת תאי עור ומשחררת רדיקלים חופשיים, שמצדם מגבירים את כתמי השמש ומזקינים את העור. חוץ מזה, חשיפה מוגזמת לשמש עלולה להוביל לסרטן העור. 

אם קשה לכם לוותר על השיזוף, לפחות אל תשכחו להשתמש בקרם הגנה שיגן על העור שלכם כשתשהו בחוץ.

הרגלים מסוימים, כמו שתיית אלכוהול ועישון מזיקים לעור. עישון הסיגריות מכווץ את כלי הדם ומפריע להזרמת חמצן וחומרים מזינים אחרים לעור. יניקת הסיגריה מובילה לקמטוטים מסביב לשפתיים, כתוצאה מכיווצן בזמן העישון.

מאמרים אחרונים שכדאי לקרוא

דילוג לתוכן